[1] Chróścicki A. „O Narodowych funduszach inwestycyjnych prawie wszystko”, Bank i kredyt 1996.
[2] Surdykowska S.T. „Prywatyzacja” Wydawnictwa Naukowe PWN, Warszawa 1996.
[3] Ustawa o Narodowych Funduszach Inwestycyjnych i ich prywatyzacji. Dz.U. Nr 44 z 1993r.
[4] Rozporządzenie Ministra Skarbu Państwa w sprawie określenia trybu wymiany Powszechnych Świadectw Udziałowych na akcje Narodowych Funduszy Inwestycyjnych z dnia 5 listopada 1996r. Dz.U. Nr 130 z 1996r.
[5] Ustawa o Narodowych Funduszach Inwestycyjnych i ich prywatyzacji. Dz.U. Nr 44 z 1993r.
[6] Kostrz-Kostecka A. „Program Narodowych Funduszy Inwestycyjnych” Twiger S.A.
[7] Venture Capital – nie ma jednoznacznie określonego znaczenia, bowiem odnosi się raczej do źródeł finansowania powstających projektów, które to projekty charakteryzują się dużym ryzykiem.
[8] Aktywa – ogół środków gospodarczych (nieruchomości, materiałów, towarów, należności itp.), którymi dysponuje w danym momencie jednostka gospodarująca. Aktywa netto – aktywa jednostki pomniejszone o jej wszystkie zobowiązania. Co do wartości aktywa netto równe są kapitałowi własnemu jednostki.
[9] Zysk (strata) brutto - kwota zarobiona bądź stracona przez spółkę w wyniku wszelkiej działalności, operacyjnej i nieoperacyjnej, zanim weźmie się pod uwagę koszty podatku dochodowego. Ponieważ spółki mogą mieć różne rzeczywiste stopy podatkowe, zysk brutto również jest dobrą kategorią służącą do porównań rentowności przedsiębiorstw między sobą.
Copyright © 2008-2010 EPrace oraz autorzy prac.